Nowoczesny ogród geometryczny
Szkielet kompozycji opiera się na ukośnych liniach przecinających prostokątną działkę, które dzielą ją na geometryczne płaszczyzny: jasno szara nawierzchnia brukowa, trawnik i rabaty.
Szkielet kompozycji ogrodu stworzyliśmy metodą siatki kwadratów, gdzie moduł stanowiła szerokość szczytowej ściany domu. Prostopadłą do budynku siatkę obrócono o 45º tworząc efekt ukośnych linii przecinających prostokątną działkę z istniejącym dominującym chodnikiem.
Działka położona jest na terenie zróżnicowanym pod względem wysokości. Płaszczyzna wokół domu jest wyniesiona, natomiast wschodnia część działki jest położona w zagłębieniu. Aby uporządkować te powierzchnie, zaproponowaliśmy podział działki na: ogród górny -zachodni, w kształcie prostokąta. Zawiera dom, wiatę i nawierzchnie utwardzone. Składa się głównie z płaszczyzn poziomych oraz łagodnych skarp wkomponowanych w geometryczne podziały. Dalej, ogród dolny – wschodni, pozostawiliśmy w niezmienionej formie. Wyższa i niższa połać oddzielone są murem oporowym w kolorze tynku domu, a w połowie jego długości dostawiliśmy szerokie schody. Plac nawierzchni przed schodami traktuje się jako punkt widokowy na pejzaż ogrodu dolnego, a ścieżkę do niego – linię prowadzącą wzrok.
Szkielet kompozycji, czyli ukośne linie różnych długości wykonane są przede wszystkim z podwójnie układanej kostki brukowej 10×10 cm. Dzielą one rzut ogrodu na geometryczne płaszczyzny: jasno szara nawierzchnia brukowa, trawnik i rabaty. W ogrodzie pojawiły się też elementy takie jak: wiata garażowa dwustanowiskowa, wydzielone miejsce na plac zabaw dla dzieci (który może być jednocześnie miejscem do grillowania) oraz punkt widokowy zespolony ze schodami i murem oporowym oddzielającym część górną i część dolną ogrodu. Zastosowano również ścieżki na trawniku z prostokątnych płyt tarasowych zamontowanych w odstępach, tak, aby uzyskać ciekawy efekt trawa-płyta.
Zaproponowano usunięcie większości nasadzeń z frontowej części ogrodu. Pozostawiono najbardziej atrakcyjne pojedyncze drzewa czy krzewy. Formy zajmujące znaczną część ogrodu to kępiasto, naturalistycznie komponowane rabaty, które zmiękcząw oczach odbiorcy ostre kąty nawierzchni. Rabaty składają się w większości z wieloletnich roślin zielnych, czyli bylin. Podzielono je na rabaty niskie, w których będą dominować rośliny okrywowe oraz o ozdobnych liściach, a także rabaty wysokie, które zapełnią kępy traw i roślin kwitnących w różnych porach roku.